Ринок криптовалютних активів

Як не стати жертвою біткоіни-вимагачів

На хвилі хайпа навколо криптовалюта і ICO неминуче зросла кількість шахраїв і просто злочинців, які шукають легкої наживи. На жаль, кібершахраїв справа не обмежується. Так, 6 вересня, на сторінці відомого біткоіни-активіста Олексія Шерстнева в соціальній мережі Facebook з’явився пост «Тортури за біткойн».

У своєму записі Шерстнев розповів про те, що став жертвою біткоіни-здирників, які протягом трьох годин намагалися отримати у нього криптовалюта.

«Тортури в перебігу 3-х годин. Вимагали біткойн. Троє кремезних людей. Били, залякували, обіцяли вбити », – написав Шерстнев.
На жаль, цей випадок є далеко не єдиним. У липні 2016 житель Флориди став жертвою грабежу з боку двох озброєних чоловіків, які раніше вже купували у нього біткоіни, але на цей раз в якості “аргументу” задіяли ніж.

Інший інцидент при угоді з придбання біткоіни трапився в червні 2015 року в Брукліні, де, погрожуючи пістолетом, грабіжники відібрали в продавця криптовалюта на суму в $ 1100. Потерпілий прийшов на зустріч з покупцем, з яким раніше домовився про продаж біткоіни в інтернеті.

Гарантій, що такі ситуації не будуть повторюватися в майбутньому, немає, і тому ForkLog вирішив скласти невелику інструкцію про те, як максимально убезпечити себе від подібних неприємних інцидентів.

Гроші люблять тишу

Якщо ви є успішним трейдером, Майнер або інвестором, слід подумати, чи потрібно це знати всім передплатникам ваших соцмереж? На думку партнера lexnet.io і юрістапо питань IT-практики в ЮК «Юскутум» Нестора Дубневича, щоб зменшити ризик стати жертвою зацікавленості злочинного світу, має сенс подумати над превентивними заходами:

Мовчання – банальний рада, але поки наявність біткоіни не захищається банківською таємницею – краще самому не поширюватися.
Для зберігання холодних гаманців замість гаманця краще підійде банківська комірка або особистий сейф.
У питаннях особистої безпеки можна розглянути технологічні можливості відправки сигналу SOS, які дозволяють зробити сучасні пристрої. Серед них і SOS-функція на Apple Watch. Окремо хочеться виділити Legal Alarm – тривожну кнопку, реалізовану у вигляді мобільного додатку, для запобігання таких інцидентів. Крім цього, вона дозволяє відправити адвокату геолокацію з автоматичним розміщенням повідомлення про тривогу в соціальних мережах.
Зі зрозумілих причин, перша порада фахівця не так-то просто виконати, якщо ви вже є відомим серед своїх друзів і знайомих держателем криптовалюта. Однак в цьому випадку варто дотримуватися ради номер два: і навіть якщо ви не зберігайте холодні гаманці в банківському сейфі, не варто носити з собою пристрої, на яких знаходяться гаманці з криптовалюта.

Не довіряти і перевіряти

Існує безліч інтернет-сервісів, де ви можете безпечно продати або купити біткоіни і інші криптовалюта. Однак якщо ви вирішили продати біткоіни особисто, щоб отримати готівку, варто задуматися про деякі моменти.

Відкиньте сумнівні пропозиції. Якщо вам пропонують купити ваші біткоіни з 30-40% націнкою, то, швидше за все, це обман. Занадто вигідний курс – перший показник злочинної схеми.
Якщо вам пропонують гроші для торгівлі на біржі, задумайтеся про те, чому звернулися саме до вас, а не проінвестували в кріптовалютние фонди, ICO і ін. Тим більше, що у випадку з Шерстнева «інвестори» поцікавилися кількістю криптовалюта у нього і не продемонстрували свої фінансові можливості. Це повинно було насторожити в першу чергу.
Продаж і купівля біткоіни в Росії, Україні та Білорусі є легальною. Тому ніщо не заважає вам попросити скан паспорта або іншого документа, що посвідчує особу незнайомого вам покупця.
Якщо ви все-таки вирішили організувати зустріч, то подбайте про місце і час: малолюдний нічний клуб і пізній час – не найкращі умови для угоди. Організуйте зустріч днем, в людному місці, візьміть з собою надійного друга.
Хорошим місцем для здійснення угоди з купівлі / продажу криптовалюта може бути банк (як би іронічно це не звучало). Деякі банки надають в оренду кімнати для переговорів, де крім охорони і відеоспостереження вам буде доступно обладнання для перерахунку і перевірки купюр.
Корисні додатки і тривожні кнопки

Android Device Manager дозволяє включити звуковий сигнал, визначити місце розташування і заблокувати ваше Android-пристрій. Додаток також дозволяє видалити всі дані з пристрою на випадок, якщо телефон вже остаточно не під вашим контролем.

У багатьох додатках це реалізовано в якості додаткової функції. Проте додаток Google встановити легше. Також воно дозволяє зайти до вашого профілю через чуже пристрій і видалити всі дані на ходу.

AppLock захищає окремі додатки Android від зломщиків, запитуючи PIN-код або графічний ключ. Таким способом можна захистити SMS, контакти, пошту або будь-яке інше додаток. Не варто плутати таке блокування додатків з вбудованою в телефон блокуванням пристрою. Вбудована блокування блокує весь телефон, в той час як AppLock дозволяє заблокувати обрані програми.

Android-додаток iGoSafely постійно відстежує координати GPS, відображаючи на екрані інформацію про залишок заряду батареї, силі сигналу GPS і мобільної мережі.

Після установки програми вона попросить створити власний профіль і додати в нього екстрені контакти, а також встановити код розблокування тривоги. Якщо, наприклад, зловмисник введе неправильні цифри, телефон вимкне звук, але продовжить відстежувати координати і оповіщати друзів.

Підготувати сигнал тривоги до спрацьовування можна натисканням кнопки, яка також сповістить друзів про поточну ситуацію. Активувати її можна, наприклад, струшуванням мобільника або вийманням штекера навушників з гнізда. Це зберігає дорогоцінний час, оскільки не потрібно активувати екран.

bSafe – мобільний додаток (Android і iOS) для забезпечення особистої безпеки вас і ваших друзів цілодобово сім днів на тиждень. Додаток містить безліч опцій на випадок екстрених ситуацій та рутинних заходів безпеки.

Можливості програми:

Можна створити власну захищену мережу з друзями, рідними та колегами.
Повідомляти про те, де ви знаходитеся в даний момент, щоб вас було простіше знайти.
Попросити друзів проводити вас до будинку за допомогою системи онлайн-GPS або допомогти друзям дістатися додому в безпеці.
Використовувати таймер для установки автоматичного сигналу, який нагадає вам про необхідність зачекініться в певному місці.
Використовувати опцію «Я тут», щоб повідомити обраним людям, де ви зараз перебуваєте.
Використовувати опцію «Помилковий виклик», щоб телефон задзвонив тоді, коли вам це потрібно.
Якщо ви потрапили в біду, кнопка «Тривога» негайно повідомить вашим друзям і рідним про те, що вам потрібна допомога, а також вкаже, де ви знаходитесь (GPS) і що відбувається (відео).